انتقاد دکتر میرزاده از برخورد غیرمنصفانه با دانشگاه آزاد اسلامی

نوشته شده توسط روابط عمومی on . ارسال شده در اخبار دانشگاه

انتقاد دکتر میرزاده از برخورد غیرمنصفانه با دانشگاه آزاد اسلامی در رتبه بندی تولید علم/ تصویب برنامه راهبردی معاونت اداری مالی دانشگاه

در جلسه شورای دانشگاه آزاد اسلامی که به ریاست دکتر میرزاده و با حضور اعضا برگزار شد، برنامه راهبردی معاونت اداری مالی دانشگاه تصویب.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، در این جلسه دکتر میرزاده رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در سخنانی با بیان اینکه شورای دانشگاه از ارکان اصلی دانشگاه است،گفت: از 357 واحد دانشگاه آزاد اسلامی، 331 واحد به سیستم اتوماسیون اداری وصل است و دیگرهیچ مکاتبه ای به صورت مکتوب و کاغذی قابل پیگیری نیست.

انتقاد دکتر میرزاده از حذف نام دانشگاه آزاد اسلامی در گزارش‌های منتشره مربوط به تولید علمی دانشگاه‌ها و موسسات برتر کشور.

وی با اشاره به سهم و نقش دانشگاه آزاد اسلامی در تولید علم در کشور و جایگاه ایران در بین کشورهای جهان از حیث تولید علم، نادیده گرفتن خدمات دانشگاه آزاد اسلامی به کشور را ناشی از برخوردی غیرمنصفانه دانست که دانشگاه آزاد اسلامی از ابتدای تاسیس با آن مواجه بوده است .

دکتر میرزاده به حذف نام دانشگاه آزاد اسلامی در گزارش‌های منتشرشده درخصوص تولید علمی دانشگاه‌ها و موسسات برتر کشور، اشاره کرد و گفت: چگونه است که در افزایش رتبه کشور در سطح جهانی، میزان عملکرد تاثیر دانشگاه آزاد اسلامی را محاسبه می کنند اما در گزارش های داخلی که جنبه سفارشی دارد، نام دانشگاه آزاد اسلامی که بیش از 20درصد تولید علم ایران را برعهده دارد، حذف می شود؟ اگر میزان تولیدات علمی دانشگاه آزاد اسلامی حذف شود، دیگر آنچه که به آن افتخار می کنیم ازجمله رتبه و جایگاه علمی ایران در منطقه و جهان چیزی نخواهد بود که اکنون هست.

لازم به ذکر است در این جلسه برنامه راهبردی معاونت اداری مالی دانشگاه تصویب و مقرر شد با نظر شورای مرآت و با هماهنگی معاونت برنامه ریزی و مشاوره و برنامه ریزی ریاست دانشگاه این سند به عنوان سند قطعی در نظر گرفته شود تا بتواند با یک استراتژی روشن برای توسعه منابع انسانی، کیفی سازی نیروی انسانی و همچنین ایجاد انضباط مالی و اداری در دانشگاه گام بردارد.