سالگرد آزاد سازی خرمشهرد واحد تویسرکان

نوشته شده توسط روابط عمومی on . ارسال شده در اخبار واحد

برگزاری سالگرد آزاد سازی خرمشهر در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تویسرکان

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تویسرکان ستاد شاهد و امور ایثار گرا در این واحد دانشگاهی اقدام به برگزاری مراسمی به عنوان گرامی داشت سالگرد آزاد سازی خرمشهر  نمود.

در این مراسم مهدی اکبری از مدرسین درس مبانی دفاع مقدس و مسئول ستاد شاهد و امور ایثار گرا واحد دانشگاهی طی سخنانی به باز خوانی این واقعه بزرگ پرداخت.

اکبری با بیان این جمله از امام راحل که فرمودند: خرمشهر را خدا آزاد کرد ادامه داد: نکته اساسی و مهم فتح خرمشهر همین بیان امام خمینی(ره) است که از آموزه های قرانی گرفته شده که تا اراده الهی به فتح خرمشهر تعلق نمی گرفت آزادی این شهر با کمی امکانات قوای ایران و امکانات غنی دشمن ب ههیچ وجه ممکن نبود. وی با اشاره به این نکته که در تمامی حرکت انقلاب اسلامی با دشمننان باید به خدا توکل کنیم و به دنبال نصر و عنایت حق تعالی برای غلبه بر دشمن باشیم افزود: البته تحقق وعده الهی مشروط به عمل صالح و تلاش صد درصدی برای رضایت خداوند می باشد.

مسئول ستاد شاهد و امور ایثار گرا واحد در واحد تویسرکان در ادامه با اشاره به عملیات آزاد سازی خرمشهر  بیان کرد: این یکی از چشمگیر ترین و موفق ترین عملیاتهای دوران دفاع مقدس بود که منجر به آزاد سازی ۵۴۰۰ کلیومتر مربع از خاک میهن اسلامی شد که ارتش عراق را با تمام گردانهای زرهی و تیپهای مکانیزه به زانو دراورد

اکبری ادامه داد: در این عملیات نزدیک به شانزده هزار نفر از نیروهای بعثی کشته و زخمی شدند و نوزده هزار و هفتصد نفر هم به اسارت ارتش اسلام  درامدند.

این مدرس درس مبانی دفاع مقدس یادآور شد: بعد از فتح خرمشهر نگاه جهانی به ایران تغییر کرد و کشور ایران را به عنوان قدرت اول نظامی در منطقه پذیرفتند و همگان نیروی تصمیم گیر برای پایان جنگ را ایران مقتدر می دانستند که این همه را به خاطر جانفشانیهای جان بر کفان ارتش و سپاه و بسیجیان گمنام و خیل عظیم شهدا و جانبازان و آزادگان باید دانست.