جلسه بهداشت روان در دبیرستان دخترانه سما

نوشته شده توسط روابط عمومی on . ارسال شده در اخبار واحد

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تویسرکان، جلسه بهداشت روان دبیرستان دخترانه سما در سالن آمفی تئاتر واحد تویسرکان برگزار شد.

لعیا شوشتری مدیر دبیرستان دخترانه سما ضمن گرامیداشت هفته بهداشت و سلامت در رابطه با این جلسه گفت: این مراسم با سخنرانی دکتر علیرضا ذوالفقاری از اساتید هیأت علمی واحد تویسرکان و مدرس و مشاور دبیرستان سما و با حضور دانش آموزان دبیرستان سما در سالن آمفی تئاتر دانشگاه برگزار گردید.

در این برنامه که حدود یک ساعت به طول انجامید دکتر ذوالفقاری در خصوص سلامت و بهداشت روان عوامل تاثیر گذار بر سلامت روان را این گونه بیان نمود که اولین مرحله از سلامت روح و روان و بهداشت روان خودشناسی است که اگر شناخت کامل از خود وجود نداشته باشد سلامت روان انسان به خطر خواهد افتاد و یادگیری مهارت‌های زندگی در کنار درس و تحصیل مرحله بعد از آن می‌باشد و برای سن شما فاکتور مهم و تاثیرگذاری خواهد بود.

استاد ذوالفقاری با بیان اینکه: در زندگی اجتماعی حتما باید مهارت‌های زندگی وجود داشته باشد و الا داشتن مدرک تحصیلی به تنهایی به درد نخواهد خورد، افزود: اعتماد به خود و عدم نیاز به تایید دیگران هنگام عملی خواهد شد که شما در زندگی دارای مهارتهای خاصی باشد.

وی در ادامه انتخابی را که مبنای آن بر اساس دین و ارزشها و هوش فرد باشد را مهمترین عامل موفقیت و باعت شادابی و سلامت روح و روان ذکر کرد و خاطر نشان کرد: در مراحل بعدی تلاش و کوشش کردن در راهی که به عنوان هدف انتخاب شده است میتواند حائز اهمیت باشد و کسی که در راه مورد نظر و هدفش تلاش می کند هرگز خود را سرزنش نخواهد کرد و بزرگترین عامل شکست، خود فرد می‌باشد و یاس و ناامیدی سهم عمده‌ای در شکست دارد.

مشاور دبیرستان سما با بیان اینکه سلامت روان با یاس و ناامیدی هیچ رابطه ای ندارد گفت: در زمان حال زیستن و استفاده از تجربیات گذشته، بهره گیری از حال و برنامه ریزی برای آینده نشانه سلامت روان می باشد  و در پایان هم رابطه با خود، رابطه با خداوند و رابطه با دیگران را از عوامل اصلی سلامت و بهداشت روان معرفی نمود و خاطر نشان کرد که درست بودن  این رابطه ها نشان دهنده سلامت روان می باشد.