۳ رکن اصلی پیروزی انقلاب اسلامی کدامند؟

نوشته شده توسط روابط عمومی on . ارسال شده در اخبار واحد

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد تویسرکان، ۳ رکن اصلی پیروزی انقلاب اسلامی را الهی بودن، تز ولایت فقیه و مردمی‌بودن آن عنوان کرد و تفاوت انقلاب اسلامی با سایر انقلاب‌های دنیا را برشمرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تویسرکان به همت دبستان پسرانه دخترانه سمای تویسرکان مراسم گرامیداشت روز زن و مادر با حضور معلمان و اعضای انجمن اولیا و مربیان در سالن آمفی تئاتر دانشگاه آزاد اسلامی واحد تویسرکان برگزار شد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد تویسرکان در این مراسم گفت: جایگاه حضرت فاطمه زهرا سلام‌الله علیها آنقدر بالاست که مختص به یک روز نمی‌شود.

مجتبی بابایی، تقارن روز زن و مادر را با دهه مبارک فجر به فال نیک گرفت و تأکید کرد: فجر انقلاب اسلامی ما در سه بُعد گفتمان انقلاب، مبنای ولایت‌محوری و خاستگاه الهی آن با شیوه زندگی حضرت زهرا سلام‌الله علیها منطبق و همانند است.

مردمی‌بودن رکن اصلی پیروزی انقلاب اسلامی بود

وی با برشمردن سه رکن اصلی انقلاب متذکر شد: رکن نخست مبنای الهی دارد، در حالی که سایر انقلاب‌های بزرگ دنیا از جمله انقلاب فرانسه و روسیه دیدگاهی مادی داشتند و قطعاً دیدگاه مادی در مقابله با مبنای الهی فناپذیر است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد تویسرکان یادآور شد: رکن دوم انقلاب «تز ولایت‌محوری» آن است که ریشه در تعالیم اسلام دارد و از زمان پیامبر اکرم صلی‌الله و علیه و آله و سلم و ائمه اطهار علیهم‌السلام ولایت‌پذیری در جامعه مسلمین از جایگاه والایی برخوردار بوده و بعد از دوران غیبت هم فقهای مجتهد در امتداد سیره نبوی، علوی و فاطمی حرکت کردند و انقلاب در همین راستا به پیروزی رسید.

بابایی تبیین کرد: رکن سوم یعنی مردمی‌بودن انقلاب اسلامی بود که وجه تمایز آن با دیگر انقلاب‌های بزرگ دنیاست، به نحوی که انقلاب را مردم به پیروزی رساندند و پیش بردند و در طول ۴۰ سال با مقام معظم رهبری به دستاوردهای بزرگی در سطح بین‌المللی رسیدیم.

وی، یکی از اصلی‌ترین دلایل دشمنی و کینه‌توزی ابرقدرت‌های مستکبر با انقلاب اسلامی را مرتبط با این سه رکن اصلی انقلاب دانست و خاطرنشان کرد: براساس موازین اسلامی و انسانی انقلاب ما حمایت از مستضعفین در سراسر دنیا را سرلوحه خود قرار داده و جزئی از وظایف خود می‌داند و این حمایت از مظلومین خوشایند قدرت‌های بزرگ دنیا نیست و علت اصلی دشمنی ۴۰ ساله آمریکا و ایادی آن با مردم بزرگ ایران در همین مورد خلاصه می‌شود.